ILGAI LAUKTA DŽIUGI NAUJIENA!
JAU TURIME
DIDŽIĄJĄ SAV KNYGĄ LIETUVIŲ KALBA!

UŽSAKYMAI PRIIMAMI:
- tel. numeriu +370 624 65218
- el. paštu savliteratura@gmail.com
- arba teiraukitės SAV grupėse
- http://www.adultchildren.org/ (knygoms anglų k.)

DIDŽIĄJĄ SAV KNYGĄ LIETUVIŲ KALBA ELEKTRONINIU FORMATU RASITE ČIA.

Kitos SAV knygos:

- SAV Didžioji knyga anglų k.
- Suaugusių vaikų 12 žingsnių darbo knyga anglų k.
- Kasdieninės afirmacijos „Stiprininant mano sveikimą“ anglų k.

- Darbo su Skalbinių sąrašu knyga anglų k.
- Mylinčių tėvų knyga (The Loving Parent Guidebook) anglų k.- NAUJIENA!


Kita SAV literatūra lietuvių kalba šiuo metu yra rengiama.

SAV LITERATŪRA:

SAV tai ... >>>
Dažniausiai užduodami klausimai

Skalbinių sąrašas >>> 
Skalbinių sąrašas – 14 bruožų rinkinys, kuris apibūdina padarinius, kilusius augant alkoholizmo paveiktoje arba kitokioje nesveikoje šeimoje. Šie bruožai atskleidžia suaugusio vaiko įprastą mąstymą ir elgesį. Susitapatinimas su kai kuriais arba su visais šiais bruožais yra atspirties taškas kiekvienam suaugusiam vaikui, ieškančiam pagalbos. Skalbinių sąrašas buvo parašytas 1978 metais. Vadovaujantis juo parašyta ir Problema, skaitoma daugumos SAV susirinkimų pradžioje. Daugelis šių bruožų taip pat vadinami įprastais elgesio modeliais. Čia taip pat rasi kitą Skalbinių sąrašą ir kitas Skalbinių sąrašų puses.

Problema >>> 
Nuo pat pradžių, kai buvo parašytas, Skalbinių sąrašas adaptuotas daugelio grupių ir autorių. Viena SAV grupė išdėstė Skalbinių sąrašą pasakojimo forma, dabar žinoma kaip „Problema“, kuri skaitoma visos draugijos susirinkimų pradžioje. Skalbinių sąrašo bruožai daugelio SAV narių taip pat žinomi kaip dažnai pasitaikanti elgsena.

Išeitis >>> 
Dvylika SAV žingsnių tavo gyvenime gali daryti stebuklus. Mes, SAV nariai, tai patyrėme. Žingsniai gali tave išvaduoti iš sumaišties, savęs kaltinimo ir impulsyvumo. Gali atrasti savo vietą. Atrasti, kad esi ne vienas, – nuostabus jausmas. Pirmą kartą pajuntama viltis, kad ne viskas prarasta. Žingsniai siūlo išeitį. Tavo ateitis gali būti tokia šviesi, apie kokią ir svajojai, nekreipiant dėmesio į tai, ką girdėjai anksčiau. Jei dar nesvajojai, gali pradėti dabar. SAV’e gimsta svajonės. 

Dvylika Žingsnių >>> 
Oficialiai šie žingsniai buvo perimti iš Anoniminių alkoholikų (AA) ir pritaikyti SAV naudojimui 1984 m. AA buvo pirmoji Dvylikos žingsnių programa, atnešusi palengvėjimą ir sveikimą milijonams kenčiančių alkoholikų. Dvylika žingsnių – tai įrodytas sveikimo nuo įvairių priklausomybių ir nesveikos priklasuomybės nuo kitų žmonių, metodas. Sveikimas dažniausiai vyksta tokia seka – dugno pasiekimas ir pagalbos prašymas. Paprašę pagalbos mes imamės Pirmojo žingsnio. Mes pripažįstame, kad esame bejėgiai prieš šeimos disfunkciją ir kad mūsų gyvenimas tapo nevaldomas. Toliau seka Antrasis žingsnis, kuriame patikime Aukštesniąja už mus pačius Jėga ir t. t.

Dvylika Tradicijų >>> 
Dvylika žingsnių padeda sveikti individualiai, o Dvylika tradicijų skatina grupės vienybę ir stabilumą. Tradicijos užtikrina, kad mes visuomet turėsime, kur ateiti, ir kad susirinkime dėmesys visuomet bus telkiamas į sveikimą nuo šeimos disfunkcijos padarinių. Tradicijos leidžia mūsų grupėms ir tarnavimo struktūroms koncentruotis ties mūsų pagrindiniu tikslu – nešti SAV žinią dar kenčiančiam suaugusiam vaikui. Mes neturime jokio kito tikslo. Tradicijos nustato vienintelį reikalavimą SAV narystei – tai noras sveikti nuo padarinių, kilusių augus alkoholizmo paveiktoje ar kitokioje disfunkcinėje aplinkoje. Taigi, tu esi SAV narys, jei taip sakai. Taip pat tradicijos mums suteikia draugijos vienybę, anonimiškumą ir grupės autonomiją. SAV draugija nereiškia savo nuomonės pašaliniais klausimais.

Pažadai >>> 
SAV Pažaduose rašoma apie atlygį, kurio galime tikėtis iš SAV ir meilės sau. Šie Dvylika Pažadų liudija sveikesnius pasirinkimus, ribų nustatymą ir tikrosios savo asmenybės radimą. Taip pat artumą ir ramybės jausmą. Išmokstame nebijoti sėkmės. Šiuose Pažaduose vaizduojama veiksmo, jausmo ir buvimo pusiausvyra. Tai dvasinė medžiaga, iš kurios sudaryta meilė sau.

Laisvai prieinami SAV skaitiniai: